príslušenstvo

REKTIFIKAČNÉ TERČE

Pomôžu Vám doladiť a presne nastaviť výšku terasy v prípade ak nemáte k dispozícii úplne rovný podklad, alebo potrebujete upraviť jej sklon. Odizolujú podkladové hranoly, čím terase výrazne predĺžia jej životnosť . Ak ju mienite zaťažiť viac ako je obvyklé – napríklad bazénom, vírivkou, nábytkom… doporučuje sa hustejší rozostup jednotlivých terčov.

Majú odporúčanú nosnosť až do 1000 kg.  Sú vyrobené z materiálov s vysokou mechanickou odolnosťou voči hydrofyzikálnemu namáhaniu a zaručujú dlhodobú životnosť a trvanlivosť voči klimatickým podmienkam, UV žiareniu a náhlym zmenám teplôt.  Ich veľkú základňu o priemere až 200 mm môžete pri pokládke u steny alebo na okraji terasy upraviť zrezaním v predurčených líniách základne terča.

Pred mechanickou fixáciou hranolov sa tieto terče výškovo nastavia  a až potom sa hranoly  priskrutkujú zo strany k hlave terča. Následne sa na hranoly montujú terasové dosky.

ICH VÝHODOU je dlhá trvanlivosť, jednoduchá a rýchla aplikácia nevyžadujúca si žiadne špeciálne požiadavky, na podkladovú konštrukciu a lebo klimatické podmienky. Umožňujú lepšie odvetranie terasovej konštrukcie a odtok vody po podklade aj pri väčších dažďoch.

OŠETROVACIE PRÍPRAVKY

Každé drevo treba ošetriť, V ponuke máme olejové prípravky s ktorými môžete nechať vašu terasu v pôvodnom odtieni dreva, alebo si ju doladiť podľa odtieňu z aktuálnej ponuky.  Pokiaľ chcete osviežiť staršie zašednuté drevo, máme efektívny čistič, ktorý odstráni nežiadúcu patinu a vráti mu jehoho pôvodný odtieň.